TESTOVÁNÍ SAMOPLÁTCŮ NA ONEMOCNĚNÍ COVID-19

objednání k testování oblé

ZÁKLADNÍ INFORMACE
V Oblastní nemocnici Kladno se od 5. května mohou nechat otestovat na přítomnosti či protilátky proti nákaze novým koronavirem kromě indikovaných pacientů také samoplátci.

JAKÝ TEST PROVÁDÍME
Testování provádíme metodou PCR (stěrem ze sliznic dýchacích cest) a následným laboratorním vyšetřením stěru, který ve vzorku zjišťuje přítomnost původce nákazy nebo metodou RP (rychlotest), která na základě odebraného vzorku kapilární krve z konečku prstu zjišťuje přítomnost protilátek v těle.

JAK SE OBJEDNAT K ODBĚRU
K vyšetření je nutné se minimálně den předem objednat přes rezervační systém. Denní kapacita je omezena. Po objednání obdržíte na Vámi uvedený kontakt potvrzení o rezervaci (doporučujeme sdělit e-mailovou adresu). Pokud se v rezervovaný termín a v daný čas k odběru nedostavíte, termín propadne a bude nutné se objednat znovu. Zrušení termínu je možné maximálně den předem.

KAM SE DOSTAVIT K ODBĚRU / PROVOZNÍ DOBA
Odběrové místo je v Oblastní nemocnici Kladno zřízeno na parkovišti před Niederleho pavilonem (budova E) a od soboty 13. června 2020 bude nově v provozu o víkendech a svátcích od 8:00 do 11:00 hodin, ve všední dny od 7:00 do 12:00 hodin. Provoz bude i nadále zajištěn sedm dní v týdnu.

CENA A ÚHRADA TESTU
Cena za test provedený metodou PCR je 1756 Kč. Provedení testu a vystavení potvrzení o výsledku metodou RP (rychlotest) je zpoplatněno částkou 300 Kč, a to i v případě vystavení kopie při ztrátě originálu. Úhrada testů je z hygienických důvodů možná pouze platební kartou přímo v odběrovém místě.

JAK A KDY OBDRŽÍTE VÝSLEDKY VYŠETŘENÍ
METODA RP
Výsledky testu metodou RP budou žadateli předány formou potvrzení o výsledku do 15 – 20 minut od provedení testu.

METODA PCR
Při odběru vzorků metodou PCR bude pacientům přiděleno heslo, na základě kterého si zavolají o výsledek přímo na informační linku laboratoře – tel.č.: 800 800 234. Provozní doba infolinky je v pondělí až pátek od 7:00 do 19:00 hodin, v sobotu od 8:00 do 14:00 hodin. Výsledky testu metodou PCR budou k dispozici nejdříve za 48 hodin. Samoplátcům bude potvrzení o výsledku metodou PCR zasláno automaticky v elektronické formě na sdělenou e-mailovou adresu za 2 pracovní dny od provedení testu. V případě jakýchkoliv problémů s potvrením o výsledku nás samoplátci mohou kontaktovat na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

V případě dalších dotazů nás můžete kontaktovat na e-mailové adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

odběrové místo nový čas    odběrovka úvodka